субота, 2 грудня 2023 р.

Олімпіада з правознавства

 

Результати ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства

п/н

Прізвище, ім’я учня

клас

місце

Прізвище та ініціали вчителя

1

Продайвода Михайло

9-В

І

Шрамко Лілія Сергіївна

2

Ратушний Максим

9-В

ІІ

Шрамко Лілія Сергіївна

3

Тарасюк Єгор

10-В

І

Поліщук Марина Віталіївна

4

Засядько Владислав

10-В

ІІІ

Поліщук Марина Віталіївна

5

Новоселецький Іван

11-А

І

Шрамко Лілія Сергіївна

6

Нерубай Вікторія

11-А

ІІ

Шрамко Лілія Сергіївна

 

 

 

 

 

 

понеділок, 27 листопада 2023 р.

90 років Голодомору 1932-33 років в Україні

 ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ-ГЕНОЦИДУ В УКРАЇНІ

Щороку в четверту суботу листопада наша держава і весь цивілізований світ схиляють голови в жалобі за тими, хто став жертввою Голодомору - геноциду 1932-33 років в Україні. У 2022-2023 ми вшановуємо 90-ті роковини цієї трагедії. Кам’янський державний історико-культурний заповідник проводить лекційні заняття до Дня пам'яті та роковин Голодомору - геноциду в Україні. 21 листопада старший науковий співробітник Лариса Висоцька на запрошення вчительки історії Рубанович Л. О. провела лекцію "Віктор Цимбал. Картина "Рік 1933". для 10-А класу Кам'янського ліцею 1. Учні озайомились з життям і творчістю нашого земляка, уродженця Черкащини, ветерана армії УНР, художника, графіка, театрального декоратора, громадського діяча, мецената Віктора Цимбала. Він вимушено жив на п' яти континентах та у п'яти країнах, щоб зберегти своє життя та розказати світові про Україну своїми роботами. Під час лекції учні дізналися про історію створення Віктором Цимбалом першої мовномасштабної картини про Голодомор "Рік 1933". Щиро дякуємо колегам з Музей Голодомору I Holodomor Museum за надані матеріали.
Цьогоріч, українці у всьому світі,поминають невинно замордованих своїх співвітчизників, більшовицькою владою у Голодомори 1921-23, 1932-33, 1946-47 років.
Нас нищили, морили голодом, лише за те, що ми були українцями, за те, що ми хотіли власну державу, що ми хотіли зберегти свою ідентичність. 90 років тому, це не подобалося кату всіх народів- Сталіну, а сьогодні це не подобається теросту #1 у світі -путіну. Час іде, а зміст не змінюється. І методи, також .
Щоб майбутні покоління пам'ятали про трагічні сторінки власної історії, 23 і 24 листопада, наукова співробітниця Кам'янського державного історико-культурного заповідника Лариса Висоцька провела з учнями 6-А, 6-В, 7-Б, 8-Б, 9-А, 9-В, 10- В, 11- А, 11-В, музейні лекції на тему " Тримаємося, Пам'ятаємо. Збережемо".
Заходи відбулися за ініціативи професійної спільноти вчителів історії ліцею і за організації голови спільноти - Лілії Шрамко







Заходи до Дня Гідності і Свободи

 21 листопада, за ініціативи голови професійної спільноти вчителів історії ліцею Шрамко Лілії Сергіївни, провели тематичні заняття до Дня Гідності і свободи. На заняттях , учні 8-А, 9-А,9-В, 11-А, 11-Б і 11-В класів, почули цікаву інформацію про буремні моменти Євромайдану і участь у революційних подіях наших земляків.

Захід відбувся за активної участі завідувача меморіального музею "Зелений будинок" Кам'янського державного історико -культурного заповідника Мушти Олександра Анатолійовича.










вівторок, 21 листопада 2023 р.

Підсумки ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії

 

Підсумки ІІ Всеукраїнського етапу учнівської олімпіади з історії учнів Кам’янського ліцею №1 Кам’янської міської ради Черкаської області

                                             2023-2024 н.р.

п/н

Прізвище , ім’я учня

місце

Прізвище і ініціали вчителя

1

Дурбанов Анатолій

ІІІ

Поліщук М.В.

2.

Кузява Анна

І

Шрамко Л.С.

3.

Горник Дар’я

І

Шрамко Л.С.

4.

Литвиненко Артем

ІІІ

Поліщук М.В.

5.

Ринковий Всеволод

І

Рубанович Л.О.

6.

Кипелов Артем

ІІІ

Поліщук М.В.

7.

Матірна Поліна

ІІ

Шрамко Л.С.

 

вівторок, 7 листопада 2023 р.

Підсумки І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії і правознавства у 2023-24 н.р.

 З 23 по 27 жовтня в ліцеї було проведено шкільний етап учнівських олімпіад з історії і правознавства. Результати олімпіад:

Результати І Всеукраїнського етапу шкільних учнівських олімпіад з історії і правознавства у 2023-24 н. р.

п/н

Предмет

Клас

Місце

П. І. учня

Прізвище і ініціали вчителя

1

Історія

8

І

Галочкін Богдан

Шрамко Л.С.

 

 

8

І

Дурбанов Артем

Поліщук М.В.

 

 

8

ІІ

Макогон Максим

Шрамко Л.С.

 

 

9

І

Кузява Анна

Шрамко Л.С.

 

 

9

І

Кипелов Артем

Поліщук М.В.

 

 

9

ІІ

Ратушний Максим

Шрамко Л.С.

 

 

9

ІІ

Продайвода Михайло

Шрамко Л.С.

 

 

10

І

 

Поліщук М.В.

 

 

11

І

Матірна Поліна

Шрамко Л.С.

 

 

11

І

Романов Віталій

Рибалка М.Д.

 

 

11

ІІ

Нерубай Вікторія

Шрамко Л.С.

 

 

11

ІІ

Продайвода Максим

Рибалка М.В.

 

 

11

ІІІ

Герасименко Аліна

Рибалка М.В.

 

 

11

ІІІ

Новоселецький Іван

Шрамко Л.С.

2

Правознавство

9

І

Горник Дар’я

Шрамко Л.С.

 

 

9

ІІ

Кипелов Артем

Поліщук М.В.

 

 

9

ІІ

Продайвода Михайло

Шрамко Л.С.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


четвер, 5 жовтня 2023 р.

22 вересня - День партизанської слави.

 Згідно з архівними документами, в роки війни на території України налічувалося до 1 мільйона партизан. Багато з них було нагороджено орденами і медалями. У 2001 році Леонід Кучма підписав указ про заснування Дня партизанської слави з метою вшанування подвигу ветеранів.

Датою свята був обраний день 22 вересня, який вважається датою зародження партизанського руху.

Українські партизани та цікаві факти про них

Під час Другої Світової війни на українських територіях у тилу нацистів діяло близько 200 тисяч партизанів. Серед військовослужбовців партизани були як серед Червоної Армії, так і серед УПА. Радянська пропаганда часто замовчувала подвиги українських партизанів, а вони, між тим, завдавали великих втрат армії Гітлера, сприяли швидкому просуванню радянської армії та деокупації українських міст:

  • Під час Другої Світової українським партизанам подекуди доводилося боротися не лише з солдатами Третього Рейху, а й із радянськими партизанами, які намагалися придушити українських повстанців. Радянські партизани шукали націоналістів серед українських.
  • Партизани зробили великий внесок в українську культуру. Про партизанський рух складено чимало народних пісень.
  • Головним центром формування партизанських загонів була Сумська область. Тут партизанам було зручно діяти через велику площу лісів.
  • Партизани здебільшого займалися прихованими диверсіями і розвідкою, але іноді вступали у відкритий бій. 2 грудня 1941 року в Чернігівській області партизани розгромили німецький гарнізон зі 100 солдатів.
  • У 1943 році понад 17 тисяч українських радянських партизанів брали участь у Битві за Дніпро. Завдяки їм вдалося обладнати багато переправ через річку.
  • Після початку повномасштабної війни з Росією українські партизани показують чудеса відваги на окупованих територіях. Вони регулярно нагадують окупантам, що ті перебувають на українській землі. Нещодавно кримські партизани знайшли секретний ремонтний завод в Криму, виявили секретну базу вертольотів, а маріупольські партизани  ліквідували російських загарбників. 
  • З моменту втргнення військ російської федерації на територію України розгорнувся новітній партизанський рух " Жовта стрічка". Зародився він 27 квітня 2022 року в Херсоні. Сучасні партизати, як і їх попередники - збирають цінні відомості і передають ЗСУ, чинять "бавовну", координують прицільний вогонь, псують ворожу техніку.
  • Вчителька історії Марія Рибалка провела онлайн уроки з учнями 11-Б і 11-В класів на тему " Ви виборюєте нашу свободу".
  • Вчителька історії Лілія Шрамко, провела бібліотечні уроки з учнями 5-Б,5-В, 6-А, 6-В,7-Б, 8-Б, 9-В класів у співпраці з  працівниками Публічної бібліотеки Кам'янської міської ради Юлією Дмитрук і Тетяною Безверхою.